0

פחד קהל- אפשר להתגבר על זה!

 קהל של מאות אנשים הצטופף בחדר הגדול באולם הכנסים התל אביבי והמתין לדוברת ששמה התנוסס בגאון על התוכנייה. אחרי דקות ארוכות של ציפייה, נכנסה אל האולם סמנכ"לית בכירה בחברה ידועה. באולם השתררה דממה, המצגת הייתה כבר מוכנה על הקיר מאחורי גבה. הקהל שהתאסף באולם חיכה לשמוע את הסמנכ"לית המבטיחה, כאשר לפתע החלו לבצבץ מפיה רסיסי משפטים מגומגמים בלתי ברורים. היא לקחה נשימה והמשיכה תוך שהיא מזיזה את ידיה באי נוחות, מתנדנדת מצד לצד ומגמגמת ללא הפסקה. השקט התחלף במהרה ברעשי רקע של לחשושים בלתי פוסקים מהקהל, הסמנכ"לית הביטה על הקהל, הפסיקה את דבריה ויצאה מהאולם.

 

למעלה מ-15 אחוז מכלל האוכלוסייה חווים פחד קהל, פחד שמשתק אותם, מפריע להם ופוגע בעבודתם. החדשות הטובות הן, שניתן להתגבר על זה בעבודה נכונה, בטכניקה של נשימות מרגיעות ומשחררות, באמצעות כלים תקשורתיים של חיזוק ומיקוד מסרים, הכנת מצגת אפקטיבית כתיבת טקסטים ממוקדים, בניית אסטרטגיה אישית ואימון אינטנסיבי מול מצלמה, ניתן להפוך כמעט כל אחד לדובר רהוט.

הסמנכ"לית החליטה שלא להרים ידיים והגיעה אלינו לסדנא. אחרי אימון אישי, טיפול בחסמים ובגורמים המעכבים שלה ורכישת כלים וטכניקות המתאימים לה באופן אישי, היא הפכה לפרזנטורית מבוקשת.

 הכלל החשוב ביותר שיהפוך אתכם לפרזנטורים מצליחים הוא לתרגל, לתרגל ושוב לתרגל .

לפני כל הופעה חשובה:

  •  ערכו חזרות וסימולציות לפני בני משפחה, קולגות או מי שנוח לכם לדבר מולו.
  • התבוננו על עצמכם במראה כשאתם אומרים את הטקסטים.
  • תרגלו טכניקות של נשימה משחררות.
  • זכרו בנקודות ובראשי פרקים את המסרים המרכזיים עליהם אתם רוצים לדבר.
  • חישבו על מה אתם רוצים שיזכרו מהפרזנטציה שלכם- מה יהיה אותו משפט, אותו מבט, שתעשו וידעו לקשר אותו רק אליכם. אם תייצרו את אותו זיכרון בפני מי שרואה אתכם – תצליחו בפרזנטציה.
  • תרגלו דמיון מודרך- נסו לדמיין את עצמכם על הבמה, אתם מדברים והקהל מוחא לכם כפיים בהתלהבות ומריע- דמיינו את התחושה הזאת ונצרו אותה בזיכרון שלכם.
  • קומו בבוקר, עמדו מול המראה, הסתכלו לעצמכם בעיניים והבטיחו : "שהיום אני אהיה מעולה. יהיה לי יום מעולה!".
  • והכי חשוב תאמינו בעצמכם וביכולות שלכם לסחוף את הקהל ולהצליח בפרזנטציה.
אלה הם רק חלק מהטיפים לפרזנטציה מנצחת, כלים וטכניקות נוספות נלמדים בקורסים ובסדנאות שלנו.
 בהצלחה שירה ואתי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © 2012-2016 TES All rights reserved. Site built by http://www.keren-shahar.com